Klassisk og kvadratisk 40x40 haveflise i solid 2 lagsbeton fra IBF
IBF haveflisen i 40x40 cn er meget udbredt og populær til let etablering af gangstier, terrasse og som belægning i drivhuse.
Med de kvadratiske mål betonflise den let og praktisk at lægge, og 2-lags beton betyder at du får flotte overflader. Det fine toplag betyder også lettere vedligehold og rengøring, da den er mindre tilbøjeligt til at samle snavs.
Betonfliser fra IBF har lange traditioner, som sikrer dig både tidsløst design men også fliser i absolut bedste kvalitet.
Selvom den 40x40 cm flisen er nem at lægge i hele haven eller terrasse, anbefaler vi at kombinere med andre IBF belægningssten, for at give terrassen og haven et effektfuldt udseende.
5 cm tyk betonflise - ikke til indkørsel
Denne flise har en tykkelse på 5 cm og er ikke egnet til indkørsel. Her skal bruge fliser eller sten på minimum 7 cm i tykkelsen.
OBS: Bestilling og levering af IBF betonfliser:
Disse havefliser leveres kun til brofaste øer.
Producent: IBF
Bredde: 40
Længde: 40
Tykkelse: 5cm
Produkt
Udførelse
Lovpligtige dokumenter
Brug
Deklarationer
Andre har også købt